Size bir telefon kadar yakınız
0 546 967 7613
Dil Seçin
trende
Dil Seçin
trende

1.22 Ocak 2022

Anasayfa » 1.22 Ocak 2022

Logo WMS Panel


Sürümde Yer Alan Yenilikler

Sıra NoTanımAçıklama
1Planlama ekranı sipariş filtreleme kabiliyetlerinin arttırılması (Rota bazında planlama)Planlama Filtrelerine İl, İlçe, Proje Kodu, Özel Kod alanları eklenmiştir. Buralardan yapılacak seçimlere göre filtreleme yapılabilir.

Sürümde Yer Alan İyileştirmeler

Sıra NoTanımAçıklama
1Wmspanelsettings çalıştırılırken “unexpected end when deserializing object. Path ErpRestSettings, line 1, position 594” uyarısıÖzellikle yeni kurulumlarda wmspanelsettings uygulamasının açılması hatasız gerçekleşir.

Logo WMS Mobile


Sürümde Yer Alan Yenilikler

Sıra NoTanımAçıklama
1Siparişli ve Siparişsiz Ürün Toplama işlemlerinde Başlık sekmesinde Cari Sevk Adresi bilgisi seçilebilmesiSiparişli işlemlerde sevk adresleri siparişlerden alınarak başlık sayfasında gösterilir.
Sipariş bağlantısız işlemlerde Kabul ve Ürün Toplama işlemlerinde başlık sayfasında sevk adresi bilgisi girilebilir. Kontrollü Kabul ve Kontrollü Ürün Toplama işlemlerinde irsaliyedeki sevkiyat adresleri getirilir ve değiştirilemez.
2Sipariş Toplama ve Sipariş Kabul işlemlerinde ürün arama butonunun Sipariş Detayları butonundaki gibi sıralanmasıÜrün Toplama ve Sipariş Kabul işlemlerinde; Ürün Barkodu okutmak için kalem işaretine tıklandığında getirilen ürün arama listesindeki sıralama siparişteki sıra ile getirilmektedir.
3E-İrsaliye firması için irsaliye transfer ederken irsaliye tipinin varsayılan olarak ayarlanabilmesiE-İrsaliye firmasında; Ambar Transfer fişi hariç diğer fişlerde, yeni fiş girişlerinde irsaliye tipi son kaydedilen irsaliye tipi olarak getirilir. Kullanıcı isterse bu alanda değişiklik yapabilir.
4Sipariş Kabul menüsünde cari adı ile arama yapılabilmesiSipariş Kabul, Ürün Toplama sipariş listelerinde ve Devam Eden İşler ekranlarında cari adı ile arama yapılabilir.
5Planlanmış ve planlanmamış sipariş listelerinin görüntülendiği ekranlarda belge numarası gösterilmesiPlanlanmış ve planlanmamış sipariş listelerinde belge numarası bilgisi eklenmiştir. Panelde birden fazla sipariş için planlama yapıldığında belge numaralarına bakılmaksızın Belge No alanı boş bırakılır.
6Hızlı üretimde etiket yazdırmaHızlı Üretim – İşlem sayfasına yazdırma seçeneği eklenmiştir.
7İşlem adımlarında verilerin güncellenmesi / güncellenmemesi için parametre eklenmesiAyarlar ekranına “İşlem adımlarında veriler güncellensin” parametresi eklenmiştir.
8WMS – Ayarlar ekranına malzeme görselleri görünsün/görünmesin parametresi eklenmesiAyarlar ekranına “Malzeme görselleri görünsün” parametresi eklenmiştir.
9Tek adres kullanan depolarda işlem ekranlarında adres alanı getirilmemesiAmbarda tek adres varsa fiş ekranlarının işlem adımında adres alanı gösterilmez.
10Sipariş Detayları ekranında malzemeye tıklandığında malzeme barkodu okutma ekranına dönülmesiSiparişli işlemlerde; işlem sayfasında malzeme görseli altına, toplam alanının yanına konulan aşağı ok işareti ile doğrudan malzeme seçilir. Miktar alanına kalan miktar otomatik olarak getirilir.
11Malzeme barkodu okutulduktan sonra miktar alanına konumlanmasıSatınalma işlemlerinde malzeme barkodu okutulduğunda miktar alanına konumlanır.

Sürümde Yer Alan İyileştirmeler

Sıra NoTanımAçıklama
1Sevkiyat – Siparişli ve Siparişsiz Sevkiyat – Fiş Tipi filtresinde boş butonlar listelenmesiSevkiyat / Siparişli ve Siparişsiz Sevkiyat ekranlarını filtrelerinde; Tiger’daki kullanıcı tanımlı irsaliye fiş tiplerinin kontrolü yapılarak, panelde kullanıcıya verilen yetkilere göre fişler listelenir.
2Sevkiyat – Siparişli veya Siparişsiz Sevkiyat filtre ekranlarında yetki olmayan fiş tiplerinin gözükmesiSevkiyat / Siparişli veya Siparişsiz Sevkiyat ekranlarında Fiş Tipi filtresinde panelde kullanıcıya yetki verilen fişler listelenir.
3“Giriş işlemlerinde aynı lot girişi engellensin” parametresine bağlı olarak aynı lot girişinin engellenmesiPanelde “Giriş işlemlerinde aynı lot girişi engellensin” parametresi seçili ise; farklı fiş içerisinde aynı lot girişi yapılmak istendiğinde izin verilmez ve uyarı verilir.
4Netsis – WMS Ürün Toplama ile sipariş göndermede fiş tamamlanmasına rağmen alınan hata uyarısı sonrasında vazgeç denildiğinde tekrar malzeme girişi istenmesi