Size bir telefon kadar yakınız
0 546 967 7613
Dil Seçin
trende
Dil Seçin
trende

1.25 Nisan 2022

Anasayfa » 1.25 Nisan 2022

Logo WMS Mobile


Sürümde Yer Alan Yenilikler

Sıra NoTanımAçıklama
1Logo Wmste lot bazlı birim çevrimi desteklenmeliLogo Wmste lot bazlı birim çevrimi desteklenmesi sağlanmıştır. Örneğin bir malzeme toptan KG birimi ile satın alınıp stoğa da KG birimi ile girdikten sonra adet ile ya da metre ile satılabilmesi sağlanmıştır. Adet yada metre ile satıldığında stoktan KG düşmesi sağlanmıştır.Uygulamanın içerisindeki tüm menülerde (Üretim emri ve hızlı üretim menüleri hariç) bu kullanım sağlanmaya başlanmıştır.
2Siparişlerin listelendiği ekranda sipariş içerisindeki ürünlerin ve miktarların görüntülenebilmesiSipariş kabul ve ürün toplama planlanmamış sipariş listelerinde herhangi bir siparişin üzerinde basılı tutunca sipariş detayları listesi açılması sağlanmıştır.
3Adres işlemleri menüsünde adreste bulunan malzemelerin açıklama alanlarının da gözükmesiAdres işlemleri menüsünde adrese kayıtlı malzemelerin ve açıklama alanlarının listelenmesi sağlanmıştır.
4Ürün Toplama ekranında işlem yapılıp ERP’ye gönderildiğinde son işlem yapılan ekrana dönülmesiTransfer – Ürün toplama ekranında devam eden işler, planlanmış siparişler ya da planlanmamış siparişler seçilip işlemler yapıldığında; en son hangi ekrandan işlem yapıldıysa o ekrana geri dönülmesi sağlanmıştır. 

Sürümde Yer Alan İyileştirmeler

Sıra NoTanımAçıklama
1Lot takipli bir karma koli üründe, üretimden giriş (üretim) fişi kaydetme esnasında “the request is invalid” uyarısıÜretim – Üretimden Giriş(Üretim) menüsünden üretim emri seçilip, miktar belirtilip fiş kaydedilerek ERP ürününe aktarılmak istendiğinde “Fiş tamamlandı” uyarısının gelmesi sağlanmıştır.
2Ürün Toplama ekranlarında Başlık sekmesinde E-İrsaliye seçildiğinde seri numaralarının listelenmesinin düzenlenmesiNetsis için; fişlerde e-irsaliye seçildiğinde Netsis e-irsaliye serilerinin, faturalarda ise Netsis e-fatura serilerinin gelmesi sağlanmıştır.
3Hızlı üretim işleminde eğer alt mamüller ana ambar dışında farklı bir ambarda ise; sarf işlemi adımında stok bilgisinin gözükmemesiMalzemeden gelen giriş veya çıkış ambarına kullanıcının yetkisi yoksa ekranda diyalog çıkması sağlanmıştır ve kullanıcının seçimine göre başlıktaki ambarın değiştirilmesi sağlanmıştır.
4Netsis – Siparişsiz Mal Kabul işleminde E-Fatura carilerinin listede gelmemesiNetsis için e-fatura carilerinin WMS fiş ekranlarında listelenmesi sağlanmıştır.
5Birden fazla birimi olan malzemenin varyant birimleri değiştirildiğinde; satış ve satınalma fişlerinde varyant birim miktarlarının tanımlanan birime göre getirilmesiBirden fazla birimi olan malzemenin varyant birimleri değiştirildiğinde; satış ve satınalma fişlerinde varyant birim miktarlarının aktarılmasında düzenleme yapılmıştır.*Bir sefer verileri güncelle yapılması gerekmektedir.