Size bir telefon kadar yakınız
0 546 967 7613
Dil Seçin
trende
Dil Seçin
trende

1.36 Mart 2023

Anasayfa » 1.36 Mart 2023

Logo WMS Panel


Sürümde Yer Alan Yenilikler

Sıra NoTanımAçıklama
1Planlama ekranında planlanan siparişlerin durumlarının gözükmesiPanelde planlama ekranında planlanan siparişlerin durumlarının gözükmesi için geliştirme yapılmıştır.
2Planlama ekranınında planlama açıklaması için alan eklenmesiPlanlama ekranınına “planlama açıklaması” alanı eklenmiştir.
3Planlamada birden fazla il seçilebilmesiPlanlama filtrelerinde birden fazla il seçilebilmesi ve buna göre filtreleme yapılabilmesi sağlanmıştır.

Sürümde Yer Alan İyileştirmeler

Sıra NoTanımAçıklama
1Stok Detay Raporu’nda firma ve depo seçiminin yapılarak raporun eksiksiz listelenmesiPaneldeki raporların birden fazla firma adının aynı olduğu durumda çalışması sağlanmıştır.

Logo WMS Mobile


Sürümde Yer Alan Yenilikler

Sıra NoTanımAçıklama
1WMS’ten Tiger’a fiş aktarımlarında W harfinin olup olmamasının parametreye bağlanmasıWMS’ten Tiger’a fiş aktarımlarında fişin önünde W harfi ile gelmesi ve içeriğinin düzenlenememesine yönelik süreç parametreye bağlanmıştır. WMS Panel’de Genel Parametreler – ERP Entegrasyon Parametreleri – ERP’ye WMS’ten aktarılan belgelerde değişiklik yapılabilsin parametresinin EVET olması gerekmektedir.
2WMS Üretim menüsünde sarf edilecek ürün takipli bir ürün olduğunda lotların takip numarasına göre sıralanmasıLogo WMS’te üretim emrinde sarf edilecek ürün eğer takipli bir ürün ise; lot seçimi için seçim ekranında lotların takip numarasına göre sıralı gelmesine yönelik geliştirme yapılmıştır.
3Üretimden Giriş ekranına “Çoklu Seri” kutucuğu eklenmesiÜretimden Giriş ekranına “Çoklu Seri” kutucuğu eklenmesi sağlanmıştır.
4WMS’te yapılan giriş işlemlerinde okutulan malzemenin olduğu adreslerin INFO butonu ile gösterilmesiKabul, sipariş kabul, kontrollü kabul, malzeme giriş fişleri ve üretim emri(üretim) menülerinde yapılan giriş işlemlerinde; malzeme resminin altındaki INFO butonu ile o malzemeye ait stok bilgisinin adreslerle beraber listelenmesine yönelik geliştirme yapılmıştır.
5Ürün resmi varsa güncelle ya da sil işleyişiWMS’te ürün resmine basılı tutulduğunda ERP’den kaydedilen ürün resminin güncellenebilmesi veya silinebilmesi için geliştirme yapılmıştır.

Sürümde Yer Alan İyileştirmeler

Sıra NoTanımAçıklama
1Üretim emri ile üretim gerçekleştirildiğinde ve fişin statüsü tamamlandı yapıldığında ERP’deki üretim emri başlangıç ve bitiş tarihinin boş aktarılmasıWMS uygulamasından üretim emrinin statüsü değiştirildiğinde, üretim emri fişi içerisinde başlangıç ve bitiş tarihlerinin dolu olarak gelmesine yönelik geliştirme yapılmıştır.
2ERP’de malzemede ek vergi varsa WMS’ten yapılan işlem sonrası oluşan irsaliyede ek vergi hesaplanmamasıERP ürününde malzemede ek vergi varsa, WMS uygulamasından siparişe istinaden gönderilen irsaliyede ek vergi hesaplanması sağlanmıştır.
3Üretimden girişte birim çarpanlarının WM_VoucherTrans tablosuna doğru şekilde aktarılmasıÜretimden girişte birim çarpanlarının WM_VoucherTrans tablosuna eksiksiz şekilde atılması sağlanmıştır.
4Palet Kullanımı ve Etiket yazdırma parametreleri pasif olmasına rağmen bu alanların üretim emri ekranında gelmesiPanelde palet kullanımı, etiket yazdırma parametreleri pasif olduğunda Üretim Emri ekranında Karma Palet kutucuğu, Palet Barkodu alanı, Etiket Yazdır alanlarının görünmemesine yönelik geliştirme yapılmıştır.
5Siparişli mal kabul işleminin Netsis’e gönderiminin yapılamamasıSTRA_SIPKONT mesajıyla ilgili düzenleme yapılmış, siparişli mal kabul irsaliye veya faturasının Netsis’e aktarımı sağlanmıştır.
6DestPalletType alanının null atılması dolayısıyla eksi stoklar oluşmasıDestPalletType alanının null atılmasından dolayı eksi stoklar oluşması düzeltilmiştir.