Size bir telefon kadar yakınız
0 546 967 7613
Dil Seçin
trende
Dil Seçin
trende

1.40 Temmuz 2023

Anasayfa » 1.40 Temmuz 2023

Logo WMS Panel


Sürümde Yer Alan Yenilikler

Sıra NoTanımAçıklama
1Netsis stok senkronizasyonu için spCompareAndSynchronizeTransactionsForERP2WMS sorgusunun düzenlenmesiNetsis stok senkronizasyonunda alış ve satış faturalarının aktarımları için spCompareAndSynchronizeTransactionsForERP2WMS sorgusunun güncellenmesi sağlanmıştır.
2Sarf ve Fire çıkışları için FEFO kontrolü parametresiİşlem parametreleri altına malzeme sarf ve fire fişlerinde FEFO kontrolünün sağlanabileceği bir parametre eklenmiştir.

Sürümde Yer Alan İyileştirmeler

Sıra NoTanımAçıklama
1WMS’ten ERP’ye gönderilen toptan satış iade irsaliyesi ERP’de silindiğinde; WMS’te Devam Eden İşler ekranında listelenmesinin sağlanmasıWms uygulamasından gönderildikten sonra ERP ürününden silinen toptan satış iade irsaliyesi ve toptan satış iade faturası Wms uygulamasında devam eden işlemlerde gözükmesi sağlanmıştır.
2Sayım sorgusunda performans iyileştirmesiSayım ekranlarında iyileştirmeye yönelik; ERP’ye fiş aktarım aşamasında sayımın 1000’erli fişlerle aktarılması sağlanmıştır. 

Logo WMS Mobile


Sürümde Yer Alan Yenilikler

Sıra NoTanımAçıklama
1Tüm çıkış fişlerinde FEFO kontrolünün yapılmasının sağlanmasıLogo WMS’te tüm çıkış fişlerinde (Sarf, Fire, Malzeme Çıkış Fişi) FEFO kontrolünün yapılması sağlanmıştır.
2Ürün toplamada “Detay” bölümüne okutulan ürün toplamı eklenmesi talebiÜrün toplama işleminde “Detay” bölümünde okutulan ürün toplamı miktar bilgisi eklenmiştir.
3Üretim emri ve hızlı üretim için seri numarası üretme özelliğiTiger entegrasyonu için Üretim Emri ve Hızlı Üretim işlemlerinde seri numarası üretme özelliği geliştirilmiştir.
4“Fişlerde başlıktaki proje kodunu satırlara da yazsın” parametresi aktif olmasına rağmen proje kodunu satırlara yazmaması“Fişlerde başlıktaki proje kodunu satırlara da yazsın” parametresi aktif olduğunda proje kodunun satırlara yazılması sağlanmıştır.

Sürümde Yer Alan İyileştirmeler

Sıra NoTanımAçıklama
1Siparişli ürün toplamada bir malzemenin birden fazla siparişle toplanabilmesiSiparişli/Siparişsiz ürün toplamada kaynak adres alanına sevkiyat adreslerinin gelmesi engellenmiştir.
2Ürün toplamada palet barkodu seçildiğinde; palet için hedef adres alanına başlıkta seçilen hedef adresin gelmemesiÜrün toplama işleminde; palet barkodu seçildiğinde ve palet toplandığında, “hedef adres” alanına başlık bilgilerinde seçilen hedef adres bilgisinin getirilmesi sağlanmıştır.
3Sipariş toplama işleminde okutulan malzeme stoğu tek adreste olduğunda kaynak adresin otomatik olarak dolmamasıSiparişli ve siparişsiz toplama yaparken, malzeme okutulduğunda malzeme stoğu tek adresteyse; kaynak adresin dolu getirilmesi sağlanmıştır.
4WMS’ten sevk edilen ödemeli bir siparişe istinaden ERP’de toptan satış faturası oluşmasıWMS uygulamasından sevk edilen ödemeli bir siparişte, ERP’de toptan satış faturasının oluşmaması sağlanmıştır.
5Siparişli ürün toplamada irsaliye oluştururken irsaliye tarihinin toplamanın yapıldığı gün olarak aktarılmasıSiparişli veya siparişsiz mal kabul kabul ya da toplama esnasında; önceki günden fiş girişi yapılıp, işlem sonraki gün tamamlandığında; irsaliye tarihinin işlemin tamamlandığı tarih olarak aktarılması sağlanmıştır.
6Birden fazla firma kullanan müşterilerde sipariş referans numaralarının ayrıştırılmasıWMS’i birden fazla firmada kullanan müşterilerde; sipariş referans numaraları aynı olduğunda işlemin ayrıştırılması için düzenleme yapılmıştır. İlgili tablolara firma bilgisi eklenerek, toplanan sipariş miktarlarının ayrıştırılması sağlanmıştır.
7Ürün toplama menülerinde fiş üzerinde cari bilgisi yerine hedef ambar bilgisi gözükmesiÜrün toplama menülerinde fiş üzerinde cari bilgisi yerine hedef ambar bilgisi gözükmesi engellenmiştir.
8Netsis WMS’te siparişli mal kabulün tamamlanıp ERP’ye aktarılmasına rağmen işlem görmemiş gibi gözükmesiWMS’te siparişli mal kabulün tamamlanıp Netsis’e aktarıldığında fiş bağlantısının kurulması sağlanmıştır.