Size bir telefon kadar yakınız
0 546 967 7613
Dil Seçin
trende
Dil Seçin
trende

1.43 Kasım 2023

Logo WMS Panel


Sürümde Yer Alan Yenilikler

Sıra NoTanımAçıklama
1Panelde sayım eşitlemesi yapıldıktan sonra yeniden sayım eşitlemesi yapılırken, yanlışlıkla WMS stoklarının sıfırlanmasının engellenmesiDepo sayım fark fişindeSayım kolonu “0” olan kayıtlar varsa, “Sayılmamış ürünler için stok bilgisi sıfırlanacaktır. İşleme devam etmek istiyor musunuz? ( Evet / Hayır ) şeklinde kullanıcının uyarılması sağlanmıştır. 
2Panel kullanıcısı için “Planlama Fişleri” ekranında, planlama filtrelerinde cari hesap filtresi verirken; kullanıcının tüm carileri görememesiWMS Panel kullanıcısı için “Planlama Fişleri” ekranında, planlama filtrelerinde cari hesaplar listelenirken; cari filtresine göre getirilmesi sağlanmıştır. Cari filtresi sorgusunun; Tiger için LOGICALREF, Netsis için CARI_KODU döndürmesi gerekmektedir.

Sürümde Yer Alan İyileştirmeler

Sıra NoTanımAçıklama
1Stok Hareketleri Raporu – İşlem Tarihi sütununun varsayılan görünürlüğünün düzenlenmesiStok Hareketleri Raporu – İşlem Tarihi sütununun varsayılan görünürlüğü düzenlenmiştir.

Logo WMS Mobile


Sürümde Yer Alan Yenilikler

Sıra NoTanımAçıklama
1Siparişli kabul işleminde, teslim tarihi başlangıç ve teslim tarihi bitiş ifadelerinin; temin tarihi başlangıç ve temin tarihi bitiş olarak değiştirilmesiLogo WMS uygulamasında siparişli kabul için teslim tarihi başlangıç ve teslim tarihi bitiş ifadelerinin, temin tarihi başlangıç ve temin tarihi bitiş olarak değiştirilmesi sağlanmıştır.
2Palet numaralarının bir şablona göre oluşturulması ve yazdırılmasıPalet numaralarının panelde palet parametrelerindeki şablona göre oluşturulması ve yazdırılması sağlanmıştır. Her yeni palet eklendiğinde palet şablonu 1 artırılarak devam edecektir. Paneldeki palet parametrelerinde başlangıç karakteri veya palet şablonu boş ise; eski sistemde çalışmaya devam edecek ve şablonu baz almayacaktır. Geliştirme tüm giriş hareketleri için yapılmıştır. Tiger ve Netsis ile uyumlu kullanılabilecektir.
3Siparişli ürün toplamada malzemeye göre filtrelemeSiparişli ürün toplama işleminde malzemeye göre filtreleme yapılabilmesi sağlanmıştır.
4Siparişsiz toplamada başlık sekmesinde yazılan açıklama bilgisinin, Devam Eden İşler ekranında gösterilmesiSiparişsiz toplama işleminde, başlık sekmesinde yazılan “açıklama” bilgisinin; Devam Eden İşler ekranında gösterilmesi sağlanmıştır.
5Kontrollü Kabul ve Kontrollü Toplama ekranlarındaki özet sekmesinde, irsaliye miktarı ve kalan miktar bilgisinin yer almasıKontrollü Kabul ve Kontrollü Toplama ekranlarında; özet sekmesinde irsaliye miktarı ve kalan miktarın gözükmesi sağlanmıştır.
6Netsis – WMS’te yapılan malzeme sarf çıkış işlemlerinde; çıkış yeri ve masraf kodu seçerken, açılan seçim ekranında arama yapılabilmesi için filtre eklenmesiNetsis – WMS’te üretim işlemlerindeki ekranlarda; çıkış yeri ve masraf kodu seçerken açılan seçim ekranına arama yapılabilmesi için filtre özelliği eklenmiştir.
7Netsis için WMS’te yurt dışı siparişlerinin de gözükmesiNetsis için WMS’te yurt dışı siparişlerinin de gözükmesi için düzenleme yapılmıştır.
8Palet okutma esnasında, kalem butonuna tıklandığında gösterilen palet listesinde SKT bilgisi gösterilmesiSiparişli toplama, siparişsiz toplama, sarf ve fire, transfer işlemleri esnasında, palet kalem butonuna tıklandığında; gösterilen palet listesindeki tam paletlerin son kullanma tarihi bilgisinin gösterilmesi ve bu geliştirmenin kaynak palet için yapılması sağlanmıştır.

Sürümde Yer Alan İyileştirmeler

Sıra NoTanımAçıklama
1Üretimden giriş fişinde iş yeri, bölüm, fabrika bilgileri farklı olmasına rağmen fiş ERP’ye gönderildiğinde; ERP’de bu bilgilerin “Merkez” olarak gözükmesiÜretim işleminde, başlık sekmesinde; İş yeri, Bölüm, Fabrika bilgileri ne seçiliyse, ERP’ye o şekilde aktarılması sağlanmıştır.
2Tiger’daki talep fişi WMS’te karşılanırken; karşılanan miktar, talep fişindeki miktardan fazla olduğunda; ERP’de fiş durumunun “karşılandı” olarak güncellenmesiTiger’daki talep fişi WMS’te karşılanırken; karşılanan miktar, talep fişindeki miktardan fazla olduğunda; ERP’de fiş durumunun “karşılandı” olarak güncellenmesi sağlanmıştır.
3ERP’de lotsuz, WMS’te lotlu takip edilen bir malzeme için; paletli olarak kısmen giriş yapıldığında ve geri tuşu ile fişten çıkıldıktan sonra tekrar fişe girildiğinde okutulan miktarın 0 gözükmesiERP’de lotsuz, WMS’te lotlu takip edilen bir malzeme için; paletli olarak kısmen giriş yapıldığında ve geri tuşu ile fişten çıkıldıktan sonra tekrar fişe girildiğinde okutulan miktarın doğru gözükmesi sağlanmıştır.
4Sayım ekranında, serili ürün ekleme işleminde çoklu seri okutma özelliğinin düzenlenmesiSayım ekranında, serili ürün ekleme işleminde “çoklu seri” okutma özelliği açıkken; “otomatik ürün ekle” parametresine uygun çalışması sağlanmıştır.