Size bir telefon kadar yakınız
0 546 967 7613
Dil Seçin
trende
Dil Seçin
trende

1.69 Eylül 2022

Anasayfa » 1.69 Eylül 2022

Sürümde Yer Alan Yenilikler

Sıra NoTanımAçıklama
1Sorun Bildir | Gönderilecek .zip içeriğinin hazırlanması ve gönderilmesi-kaydedilmesiTasarım aracında Yardım menüsü altına Sorun Bildir özelliği eklenerek kullanıcının problem yaşadığı noktaların bir paket halinde toplanıp ürün destek e-posta adresine manuel olarak gönderebilmesi desteklenmiştir.
 Detaylı bilgi için tıklayınız.
2Bakım Modu | Veritabanı bağlantı değiştirme | Performans iyileştirilmesinin yapılmasıVeritabanı Bağlantı Değiştirme işleminde performans iyileştirilmesi yapılmıştır.
3Tablo değişkeninde F2 kısayolu kullanıldığında hücre hesaplamaları tamamlanmış şekilde satır kaydedilmesinin araştırılmasıTablo değişkeninde F2 kısayolu kullanıldığında hücre hesaplamaları tamamlanmış şekilde satırın kaydedilmesi sağlanmıştır.
 Tablo hesaplaması 1 sn’nin altında olan tablolar için geçerlidir. Daha uzun sürecek hesaplama işlemleri için F10 kısayolu eklendi. F10 ile hesaplama işlemi tamamlandıktan sonra F2 ile kayıt işlemi sağlanabilir.
4SSL sertifikası ile kullanılan Logo Flow içerisinde e-posta üzerinden aksiyon alınabilmesi için linkin SSL sertifikası ile oluşturulmasının sağlanmasıSSL sertifikası ile kullanılan Logo Flow içerisinde e-posta üzerinden aksiyon alınabilmesi için linkin SSL sertifikası ile oluşturulması sağlanmıştır.
5İş Detay Arama özelliğinin otomatik aktif edilmesiİş Detay Arama özelliğinin tasarım aracına ilk girişte otomatik olarak aktif edilmesi ve işlem sonucunun loglanması desteklenmiştir.
6Rest üzerinden ActiveDirectory seçeneği ile oturum açma desteğiRest üzerinden ActiveDirectory seçeneği ile oturum açma işlemi desteklenmiştir.
7Şablon | İzin Modülünün şablonlara eklenmesiTasarım Aracında Dosya/Yeni/Genel menüsü altında İzin Modülü şablonu eklenmiştir.
 İzin Modülü ile detaylı bilgi için tıklayınız.
8Şablon Yönetim sihirbazı ve Şablon İçeri Aktarım işleminin desteklenmesiAç- Çalıştır kullanım yapılabilecek akış-form-rapor dosya/ dosyaları .nxmx uzantılı bir paket olarak oluşturulması ve farklı ortamlarda hızlı bir şekilde ayağa kaldırılması işleminin desteklenmesi sağlanmıştır.
 Detaylı bilgi için tıklayınız.
9Şablon | Örnek Satınalma Modülünün oluşturulmasıSatınalma taleplerinin toplanarak tekliflendirme yapıldığı ve siparişe dönüştüğü Satınalma Modülü örneğinin doküman bölgesine eklenmesi sağlanmıştır.
 Detaylı bilgi için tıklayınız.

Sürümde Yer Alan İyileştirmeler

Sıra NoTanımAçıklama
1Tablo değişkeni içinde veri kaynağına bağlı sayısal değişkenin değerinin veri kaynağı güncellendiğinde değişmesinin sağlanmasıTablo değişkeni içinde veri kaynağına bağlı sayısal değişkenin değerinin veri kaynağı güncellendiğinde değişmesi sağlanmıştır.
2İlk yayınlamadan sonra başlatılan paralel aktiviteli işin paralel kollarının Başlattığım İşler sayfasında gösterilmesinin sağlanmasıİlk yayınlamadan sonra başlatılan paralel aktiviteli işin paralel kollarının Başlattığım İşler sayfasında gösterilmesi sağlanmıştır.
3Tasarım aracı Değişkenler bölümünde değişken filtreleyip sildikten sonra filtre sonucunun sabit kalmasının sağlanmasıTasarım aracı Değişkenler bölümünde değişken filtreleyip sildikten sonra filtre sonucunun sabit kalması sağlanmıştır.
4Tablo içindeki alan validasyonunun satıra sığacak şekilde verilmesinin sağlanmasıTablo içindeki alan validasyonunun satıra sığacak şekilde verilmesi sağlanmıştır.
5e-Fatura süreçlerinde PDF görüntülenmesinin sağlanmasıe-Fatura süreçlerinde PDF görüntülenmesi sağlanmıştır.
6Netsis rest servisi bağlantı ayarlarında kullanıcı şifresinde özel karakterlerin kullanılmasının sağlanmasıNetsis rest servisi bağlantı ayarlarında kullanıcı şifresinde özel karakterler varsa bağlantı kurulup işlemlerin yapılabilmesi sağlanmıştır.
7Tablo içinde Açılır Liste- Açılır Pencere bağlı değişken tanımlarının çalışmasının sağlanmasıTablo içinde Açılır Liste- Açılır Pencere bağlı değişken tanımlarının uyarlama ile çalışması sağlanmıştır.
8Tablo içinde giriş yapılırken sadece aktif satırın validasyonları için “ReCalculateForm” işleminin çalışmasının sağlanmasıTablo içinde giriş yapılırken sadece aktif satırın validasyonları için “ReCalculateForm” işleminin çalışması ve tablo içindeki açılır pencere verilerinin listelenebilmesi sağlanmıştır.
9Form Detay ekranında tablo içindeki butonun tıklamaya kapalı gelmesinin sağlanmasıForm Detay ekranında tablo içindeki butonun tıklamaya kapalı gelmesi sağlanmıştır.
10Özel Akış Raporunda yer alan tarih alanı için varsayılan filtre ile filtreleme yapıldıktan sonra Excel’e Aktar işleminin yapılmasının sağlanmasıÖzel Akış Raporunda yer alan tarih alanı için varsayılan filtre ile filtreleme yapıldıktan sonra Excel’e Aktar işleminin yapılması sağlanmıştır.
11Akışın farklı kaydedilmesi ve dil atanarak kaydedilmesi sonrası değişkenler ve formlar için kullanılan dil kaynaklarının düzenlenmesiAkışın farklı kaydedilmesi ve dil atanarak kaydedilmesi sonrası değişkenler ve formlar için kullanılan dil kaynakları düzenlenmiştir.
12Varsayılan formül yazılan tablodaki onay değişkeni gizli alan yapıldığında tablo yapısının sabit kalmasının sağlanmasıVarsayılan formül yazılan tablodaki onay değişkeni gizli alan yapıldığında tablo yapısının sabit kalması sağlanmıştır.
13Rest Veri Kaynağı/ Servis Tanımı alanında seçilen servis tanımının gösterilmesinin sağlanmasıRest Veri Kaynağı/ Servis Tanımı alanında seçilen servis tanımının gösterilmesi sağlanmıştır.
14Tablo içindeki tablo değişkeninde açılır pencere değişkeninden seçilen kayıt sonrası formülle doldurulan alanda düzenleme yapıldığında tabloda işleme devam edilmesinin sağlanmasıTablo içindeki tablo değişkeninde açılır pencere değişkeninden seçilen kayıt sonrası formülle otomatik olarak doldurulan alanda manuel düzenleme yapıldığında tabloda işleme devam edilmesi sağlanmıştır.