Size bir telefon kadar yakınız
0 546 967 7613
Dil Seçin
trende
Dil Seçin
trende

1.68 Temmuz 2022

Anasayfa » 1.68 Temmuz 2022

Sürümde Yer Alan Yenilikler

Sıra NoTanımAçıklama
1Kurulum Sonrası Kullanıcı Girişi | Kullanıcı yaratılmış fakat admin değilse ve hiç admin yok ise admin olarak giriş yapılmasının desteklenmesiKurulum sonrası admin kullanıcı bulunmuyorsa ve yaratılan kullanıcı admin değilse tasarım aracına giriş yapan kullanıcının admin olarak atanması desteklenmiştir.
2Dil Desteği | IDP | Dil dönüşümlerinin yapılmasıIDP sayfalarında dil dönüşümleri desteklenmiştir.
3Otomatik tamamlama değişkeninin değerinin iş takip ekranında düzenlemeye kapalı gelmesinin sağlanmasıForm Detay ekranları açılırken değişkenlerin tümü yüklenene kadar yükleme ikonu gösterilmesi sağlanmıştır.
4Kaydedilmiş SQL Bağlantı ve Veri Kaynağı bilgilerinin “Kod” ve “Ad” alanının düzenlemeye kapatılmasıKaydedilmiş SQL Bağlantı ve Veri Kaynağı bilgilerinin “Kod” ve “Ad” alanı düzenlemeye kapatılmıştır.
5j-Platform Rest Servis aktivitesine EmulatingControllers servis tipinin eklenmesij-Platform Rest Servis aktivitesine “Emulating” servis tipi eklenmiştir.
Aktivite servis tipi varsayılan olarak “Yardım” yapılmıştır.
6IDP üzerinde ActiveDirectory kullanımının ERP providerları gibi desteğinin eklenmesi için ön çalışma yapılmasıIDP üzerinde ActiveDirectory kullanımının ERP providerları gibi desteğinin eklenmesi için ön çalışma yapılmıştır.
7Veri kaynak kopyala özelliğinin desteklenmesiVeri kaynak kopyala özelliği desteklenmiştir.
8SQL Bağlantı kopyala özelliğinin desteklenmesiSQL Bağlantı kopyala özelliği desteklenmiştir.

Sürümde Yer Alan İyileştirmeler

Sıra NoTanımAçıklama
1İçerisinde HTML tipli metin değişken ve açılır pencere olan tablo değişkeninde düzenleme yapılırken seçilmiş olan açılır pencere değerinin değiştirilmesinin sağlanmasıİçerisinde HTML tipli metin değişken ve açılır pencere olan tablo değişkeninde düzenleme yapılırken seçilmiş olan açılır pencere değerinin değiştirilmesi sağlanmıştır.
2Tablo.XmlSerialize() metodunun tarih tipindeki kolonları uygun formatta kaydetmesinin sağlanmasıTablo.XmlSerialize() metodu kullanılan tarih alanları için ürün standardına uygun düzenlemeler yapılmıştır.
3e-Fatura UBL Eşleştirme aktivitesinde TaxTotal altındaki TaxSubtotal bilgilerinin web tarafında tablo değişkenine yansımasının sağlanmasıe-Fatura UBL Eşleştirme aktivitesinde TaxTotal altındaki TaxSubtotal bilgilerinin web tarafında tablo değişkenine yansıması sağlanmıştır.
 Yapılan değişikliğin yansıması için UBL Eşleştirme aktivitesi akışa yeniden eklenmelidir.
4Rapor tasarımında açılan ekranların büyütülüp küçültülmesinin sağlanmasıRapor tasarımında açılan ekranların ek sorunlara yol açmaması için genişleme özelliği kapatılmıştır.
5Html tipindeki rapor çıktısı gösteriminin düzenlenmesiHtml tipindeki rapor çıktısı gösterimi düzenlenmiştir.
6Excel üzerinden doldurulan tablodaki açılır pencere değişkenine değer atama işleminin yapılmasının sağlanmasıExcel üzerinden doldurulan tablodaki açılır pencere değişkenine değer atama işleminin yapılması sağlanmıştır.