Size bir telefon kadar yakınız
0 546 967 7613
Dil Seçin
trende
Dil Seçin
trende

1.70 Ekim 2022

Anasayfa » 1.70 Ekim 2022

Sürümde Yer Alan Yenilikler

Sıra NoTanımAçıklama
1Dosya kolonu içeren ve dolu olan tablo serialize edilip değişkene atıldığında ilgili dokümanın NWFFILES tablosundaki ID bilgisinin alınmasının sağlanmasıDosya kolonu içeren ve dolu olan tablo serialize edilip değişkene atıldığında ilgili dokümanın NWFFILES tablosundaki ID bilgisinin alınması sağlanmıştır.
2Tasarım Aracı | Akış Sil | Çoklu Silme DesteğiTasarım Aracında Akış Sil menüsü ile geliştirim modundaki akışların çoklu seçim ile seçilerek silinmesi desteklenmiştir.
 Detaylı bilgi için tıklayınız.
3Bağımsız formda Kaydet işlemi arkasından SQL işlemi yapıp PDF raporunun açılmasının sağlanmasıLFlowUtils.ExecuteReport() metodu desteklenerek; formdan çıkmadan raporun otomatik olarak oluşturulması ve form içerisindeki pdf değişkenine atanması sağlanmıştır.
 Örnek kullanım için tıklayınız.
4Akışa eklenen dosyaların FileList değişkeninden silinebilmesinin sağlanmasıAkışa eklenen dosyaların FileList değişkeninden silinebilmesi sağlanmıştır.
 Context.RemoveFile(string fileid) metodu kullanılarak rosyln üzerinden istenilen dosya silinebilir. Örnek kullanım için tıklayınız.
5Formda yer alan Dosyalar alanına eklenebilecek uzantıların seçilebilir olmasının sağlanmasıFormda yer alan “Dosyalar” alanına ve tablo değişkeni içerisindeki “Dosya Yükle” kolonuna eklenebilecek uzantıların seçilebilir olması sağlanmıştır.
 Ayarlar Servisi-> LFlow Servis Ayarları bölümüne Doküman Eklenebilecek Uzantılar parametresi eklenmiştir. Eklemeye izin verilmek istenen uzantılar aralarında virgül olacak şekilde bu alana yazılır (pdf,txt,png vb.). Herhangi bir ekleme olmadığı durumda formda tüm dosya tipleri seçilebilir.
Değişiklik sonrası ayarın geçerli olması için servisler yeniden başlatılmalıdır.
6Zaman Aşımı Bilgilendirmesinin ikon ve bilgilendirmesinin düzenlenmesiZaman Aşımı Bilgilendirmesinin ikon ve bilgilendirmesi düzenlenmiştir.

Sürümde Yer Alan İyileştirmeler

Sıra NoTanımAçıklama
1Başlattığım İşler PDF’e Aktar işlemi sonucu çıktısının düzenlenmesiBaşlattığım İşler PDF’e Aktar işlemi sonucu çıktısı düzenlenmiştir.
2WORD ve EXCEL tipli rapor çıktılarının düzenlenmesiWORD ve EXCEL tipli rapor çıktıları düzenlenerek PDF ve HTML çıktıları ile senkron hale getirilmiştir.
3Tablo içerisinde büyük metin tipindeki kolonda roslyn üzerinden salt okunur özelliğinin kapalı olarak çalışmasının sağlanmasıTablo içerisinde büyük metin tipindeki kolonda roslyn üzerinden salt okunur özelliğinin kapalı olarak çalışması sağlanmıştır.
4Tablo kolonda metin değişkeninde HTML biçimi kullanımının sağlanmasıTablo kolonda metin değişkeninde HTML biçimi kullanımı için örnek kullanımlar sağlanmıştır.
5Tablo içindeki tablo değişkeni kullanımında rest aktivitesi yordam giriş parametrelerinde seçilen kolon başka bir alt tabloda daha varsa başarılı sınama yapılmasının sağlanmasıTablo içindeki tablo değişkeni kullanımında rest aktivitesi yordam giriş parametrelerinde seçilen kolon başka bir alt tabloda daha varsa başarılı sınama yapılması sağlanmıştır.
6Şablon Yönetiminde kullanılan Tanım Yönetimi kartlarının kontrollü olarak silinmesinin sağlanmasıŞablon Yönetiminde kullanılan Tanım Yönetimi ve Akış Yönetimi kartlarının kontrollü olarak silinmesi sağlanmıştır.
7Zaman Aşımı Bilgilendirmesinin düzenlenmesiZaman Aşımı Bilgilendirmesi üzerinden zaman aşımı raporlarına gidilmesi sağlanmıştır.
8Tablo içerisindeki kolonlarda açılır pencere ve metin bağlı değişken tanımının çalışmasının sağlanmasıTablo içerisindeki kolonlarda açılır pencere ve metin bağlı değişken tanımının çalışması sağlanmıştır.
9Roslynde girilen Tablo.ActiveRowid kodu bilgisinin gelmesinin sağlanmasıRoslynde girilen Tablo.ActiveRowid kodu bilgisinin gelmesi sağlanmıştır.