Size bir telefon kadar yakınız
0 546 967 7613
Dil Seçin
trende
Dil Seçin
trende

1.74 Ocak 2023

Anasayfa » 1.74 Ocak 2023

Sürümde Yer Alan Yenilikler

Sıra NoTanımAçıklama
1Rapor Dizaynı ile oluşturulan raporlarda, forma girilen yorumların gösterilmesinin desteklenmesiRapor Dizaynı ile oluşturulan raporlarda, forma girilen yorumların gösterilmesi sağlanmıştır.
 Form ve Rapor Oluştur aktivitelerine eklenen Rapora Yorumları Ekle parametresi işaretlendiyse; alınan çıktıda form içerisine girilen yorumlar gösterilir.
2API | Modül apisinin içinde SSOUserId almadan sadece Token ile çalışmasının desteklenmesiGET /api/module/menu/ api ucunun yalnızca token ile çalışabilmesi desteklenmiştir.
3Üzerimdeki İşler Listesi | PDF tipli özel alana tıklayarak PDF görüntüleyebilmek (yeni sekmede)PDF tipli özel alana ana sayfadaki gridler ve sol menü üzerimdeki işler üzerinden ulaşılması ve ayrı bir sekmede açılabilmesi sağlanmıştır.
4Bakım Modu | Ayarlar Servisi Bilgilerini DeğiştirmeUygulama Kontrol Aracı | Bakım Modu | Ayarlar Servisi Bilgilerini Değiştirme işleminde makina adı, portal adresi ve bağlantı bilgilerinin değiştirilebilmesi sağlanmıştır.
 Bakım Modu ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.
5Tablo değişkeninde yeni kayıt kaydetme ve açma için inceleme yapılmasıTablo değişkeninde yeni kayıt kaydetme ve açma için inceleme ve düzenleme yapılmıştır.
 Tablo değişkeni ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.
6Modern Kimlik Doğrulama | Aktivite ve Akış Ayarlarının DesteklenmesiE-Posta Gönder, Gelişmiş E-Posta Gönder aktivitelerinde ve Akış Ayarları bölümünde modern kimlik doğrulama modeli ile e-posta gönderimi için ilgili alanlar eklenmiştir.
7Verisi Saklanmayan İşlerin Temizlenmesi İşlemiVerisi saklanmayan işlerin temizlenmesi sağlanmıştır.
 Bu işlem için Akış Ayarları bölümüne gerekli parametreler eklenmiştir.
8Veri Tabanı Fragmantasyon Düzenlemesi İşlemleriVeri tabanı fragmantasyon işlemlerinin periyodik olarak çalışması için düzenleme yapılmıştır.
9Kolay Mod | Context Metotlarının DesteklenmesiKolay Mod tasarımında Context içerisinden ulaşılabilen belirli metotlar desteklenmiştir.
10Kolay Mod | Lokal Değişkenlerde Mevcut Olmayan Metot Dönüş Tiplerinin DesteklenmesiKolay Mod tasarımında lokal değişkenlerde mevcut olmayan dönüş tipleri desteklenmiştir.
11Kolay Mod | Tablo Genel İhtiyaç Metotlarının Belirlenmesi ve DesteklenmesiKolay Mod tasarımında Tablo değişkeni için genel metotlar belirlenip desteklenmiştir.
12Kolay Mod | SQL Select İçin Gerekli Metotların AçılmasıKolay Mod tasarımında SQL Select işlemi için gerekli metotlar açılmıştır.
13İstemci Tarafta Yapılan Filtrenin Sunucu Tarafında da Saklanmasıİstemci tarafında yapılan tablo üzerinde filtreleme sonrası filtreli satırlarda işlem yapılabilmesi için GetFilteredContentRowsId() metodu oluşturulmuştur.

Sürümde Yer Alan İyileştirmeler

Sıra NoTanımAçıklama
1Tasarım Aracı Akış Listesi sayfasında akış tipi ve akış modu için filtreleme yapılabilmesinin sağlanmasıTasarım Aracı Akış Listesi sayfasında akış tipi ve akış modu için filtreleme yapılabilmesi sağlanmıştır.
2Aynı formda birden fazla PDF ikon olarak kullanıldığında tüm PDF içeriklerinin yüklenmesinin sağlanmasıAynı formda birden fazla PDF ikon olarak kullanıldığında tüm PDF içeriklerinin yüklenmesi sağlanmıştır.
3Tablo kolonlarına boyut değeri girilen sütunların girilen boyut değerine uygun gösterilmesinin sağlanmasıTablo kolonlarına boyut değeri girilen sütunların girilen değere uygun gösterilmesi sağlanmıştır.