Size bir telefon kadar yakınız
0 546 967 7613
Dil Seçin
trende
Dil Seçin
trende

1.75 Şubat 2023

Anasayfa » 1.75 Şubat 2023

Sürümde Yer Alan Yenilikler

Sıra NoTanımAçıklama
1Kullanıcı ekleme kısmında mail adresi alanında istanbul domaini ile veri girişi yapılmasıYeni kullanıcı kayıt ederken, noktadan sonraki karakter sınırlamasının uzatılması sağlanmıştır.
2Tablo Değişkeninde Hücre Veri Giriş Tipinin DesteklenmesiTablo değişkeninde veri girişini kolaylaştırmak adına Hücre veri giriş tipi desteklenmiştir.
 Tablo değişkeni ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.
3Aktivite Kopyala – YapıştırAkış tasarımı içerisinde kullanılan aktiviteler için kopyala- yapıştır özelliği desteklenmiştir.
 Tasarım aracı aktiviteleri ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.
4Veri Kaynakları Tanımına “Önbellek Kullan” Parametresi EklenmesiVeri Kaynakları Tanımına “Önbellek Kullan” parametresi eklenmiştir.
 Önbellek Kullan parametresi veri kaynağının belirlenen süre boyunca sunucuya gitmeden(cache) üzerinden veri getirilmesini sağlar. Bu sayede kullanıcılar form içerisinde veri görüntüleme işlemlerini çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.
5Tasarım Aracında Ekran Kartından Dolayı Windows Font Boyutlaması Yapılamayan Sunucularda Yazıların Tam Gözükmesinin SağlanmasıTasarım Aracında ekran kartından dolayı Windows font boyutlaması yapılamayan sunucularda yazıların tam gözükmesi sağlanmıştır.
6Değişkenlerin Varsayılan Değer Atamaları için Performans İyileştirilmesiDeğişkenlerin varsayılan değer atamaları için performans ve işleyiş iyileştirmeleri yapılmıştır.
7Logo Flow kurulumunda SQL bilgisi girilen sayfada SSL destekli bağlantı parametrelerinin eklenebilmesinin desteklenmesiLogo Flow kurulumunda SQL bilgisi girilen ekranda SSL destekli bağlantı parametrelerinin eklenebilmesi desteklenmiştir.
8iFrame BileşeniTasarım Aracı içerisinde Çerveve (iFrame) değişkeni desteklenmiştir.
 Çerçeve değişkeni ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.
9Tablo Değer Değiştiğinde bölümüne girilen kodun daha önce kaydedilen satırlar etkilenmeden çalıştırılmasının sağlanmasıTablo Değer Değiştiğinde bölümüne girilen kodun daha önce kaydedilen satırlar etkilenmeden çalıştırılması sağlanmıştır.
10Tablonun ActiveRowid bilgisinin alınmasının sağlanmasıTablonun ActiveRowID bilgisinin alınması sağlanmıştır.
11Tablodan Veritabanına Ata Aktivitesi için Bul ve Değiştir Özelliğinin DesteklenmesiTablodan veritabanına ata aktivitesi için bul ve değiştir özelliği desteklenmiştir.
12Rest ve Wsdl Servis Aktiviteleri için Bul ve Değiştir Özelliğinin DesteklenmesiRest ve Wsdl servis aktiviteleri için bul ve değiştir özelliği desteklenmiştir.
13Tasarım aracında kaydetme, yayınlama ve test işlemlerinde performans çalışması yapılmasıTasarım aracında kaydetme, yayınlama ve test işlemlerinde performans çalışması yapılmıştır.
14Tasarım Aracı üzerindeki işlemlerin yetersiz hafıza kaynakları durumu için iyileştirme çalışmasının yapılmasıTasarım Aracı üzerindeki işlemlerin yetersiz hafıza kaynakları durumu için iyileştirme çalışması yapılmıştır.

Sürümde Yer Alan İyileştirmeler

Sıra NoTanımAçıklama
1Logo Flow SMS bilgileri doğru olduğunda SMS gönderimi sağlanmasıLogo flow sms bilgileri doğru olduğunda sms gönderimi sağlanmıştır.
2Tablo sütun formüllerinde iki haneli sütun başlığı olan kolonların kullanımı durumunda akış kontrol işleminin başarıyla yapılmasının sağlanmasıTablo sütun formüllerinde iki haneli anahtar ismi olan kolonları ekledikten sonra akış kontrolündeki scriptin çalıştırılması sağlanmıştır.
3Tablo kolonlarında 50 satır sonrasında anahtar alanın düzenlenmesinin sağlanmasıTablo kolonlarında 50 kayıt eklendikten sonra oluşan anahtar alanların düzenlenmesi sağlanmıştır.
4Tabloya Excel Aktarımında Değer Değiştiğinde Formüllerinin Çalışmasının SağlanmasıTabloya Excel aktarımında değer değiştiğinde formüllerinin çalışmasının sağlanmıştır.
5Metin değişkeninde Enter tuşuna basıldığında boş ekran gelmemesinin sağlanmasıMetin değişkeninde Enter tuşuna basıldığında boş ekran gelmemesi sağlanmıştır.
6İş Takip Sayfasında Xml Veri Görüntülenebilmesinin Sağlanmasıİş Takip üzerinden xml veri kontrolü yapılması sağlanmıştır.
7Büyük Metin Alanına Değer Atama İşleminde Karakter Sınırı KontrolüBüyük metin alanına değer atama işleminde karakter sınırı kontrolü sağlanmıştır.