Size bir telefon kadar yakınız
0 546 967 7613
Dil Seçin
trende
Dil Seçin
trende

1.76 Mart 2023

Anasayfa » 1.76 Mart 2023

Sürümde Yer Alan Yenilikler

Sıra NoTanımAçıklama
1Açılır pencere değişkeninde istenilen isimde kolon ismi verilmesinin desteklenmesiAçılır pencere değişkeninde istenilen şekilde görünen ad tanımlanabilmesi desteklenmiştir. Türkçe karakter ve boşluklu ifadeler verilerek sorgudan dönen kolon isimlerine mühadale imkanı verilmiştir.
2Dialog içerisinden dialog açılmasının desteklenmesiDialog içerisinden dialog açılması desteklenmiştir.
3Kolay Mod | Form Değişken Metotlarının DesteklenmesiForm değişkenleri için kolay modda metotlar desteklenmiştir.
4Kolay Mod | Form Değişken Metotlarının DesteklenmesiTablo(Liste), Açılır Pencere, Kullanıcı Listesi değişkenlerinin kodlama metotları kolay mod üzerinde desteklenmiştir.
5Değişiklik için Veritabanı İzle Aktivitesi için Bul ve Değiştir Özelliğinin DesteklenmesiDeğişiklik için veritabanı izle aktivitesi için bul ve değiştir özelliği desteklenmiştir.
6LFLOW veritabanının AJMTASKSTORE ve NWFPARALLELRESUME tablolarında dosya boyutu büyümesinin incelenmesiTablodan Veritabanına Aktar aktivitesi için performans iyileştirilmesi yapılmıştır. AJMTASKSTORE NWFPARALELLELRESUME tabloları için optimizasyon incelemesi yapılmıştır.
7Tablo değişkeni Hücre Modu için Tab tuşu ve yön tuşları ile hücreler arası geçiş yapılabilmesinin sağlanmasıTablo değişkeni Hücre Modu için tab tuşu ve yön tuşları ile hücreler arası geçiş yapılabilmesi desteklenmiştir.
8PDF Değişkeni İndirilirken Oluşturulan Dosya Adının Koddan Verilebilmesinin DesteklenmesiPDF değişkeni indirilirken oluşturulan dosya adının kodlama üzerinden belirlenebilmesi desteklenmiştir.
 pdfDegiskeni.PdfFileName=”TestPDF”; örnek komutu ile dosya adına müdahale edilebilir.
9Otomatik Süreç Tanımı ve Değişiklik İçin Veritabanı İzle aktivitesi içerisinde kullanılan filtrenin dikkate alınmamasıOtomatik süreç tanımı ve değişiklik için veritabanı izle aktivitesi içerisinde kullanılan filtrenin dikkate alınması sağlanmıştır.
10HTML’ den PDF Oluşturma İşleminin Kodlama Bölümü Üzerinde DesteklenmesiHTML’den PDF oluşturma ile ilgili SetHtmlToPdf() metodu eklenmiştir.
11Flow sunucusu taşındığında NWFCONFIG tablosundan eski bilgisayar adının temizlenerek yeni bilgisayar adına göre otomatik dinlemenin yapılmasının sağlanmasıFlow sunucusu taşındığında NWFCONFIG tablosundan eski bilgisayar adının temizlenerek yeni bilgisayar adına göre otomatik dinlemesi sağlanmıştır.
12Webviewde Metin,Tarih,Saat,Açılır Liste Değişkenleri düzenlendikten sonra Enter tuşunun Tab mantığı ile çalışmasının sağlanmasıWebviewde metin,tarih,saat,açılır liste değişkenleri düzenlendikten sonra enter tuşunun tab mantığı ile çalışması sağlanmıştır.

Sürümde Yer Alan İyileştirmeler

Sıra NoTanımAçıklama
1Tipi Tiger olan otomatik süreç tanımında cari kart ve malzeme kartı gibi ana kart tablolarının da dinlenebilmesinin sağlanmasıTipi Tiger olan otomatik süreç tanımında cari kart ve malzeme kartı gibi ana kart tablolarının dinlenebilmesi sağlanmıştır.
2Arşivleme Sonrası Başlattığım, Dahil Olduğum İşlerde Arşivlenen Kayıtlar Gözükmesinin SağlanmasıArşivleme sonrası başlattığım,dahil olduğum işlerde arşivlenen kayıtların gözükmesi sağlanmıştır.
3Açılır pencere çoklu seçim yapıldığında tüm satırların seçilmesinin sağlanmasıAçılır pencerede çoklu seçim yapıldığında tüm satırların seçilmesi sağlanmıştır.
4Tablo kolonunda GetFilteredContentRowsId() fonksiyonu ile filtreli kayıtlarda setValue işleminin yapılmasının sağlanmasıTablo kolonunda GetFilteredContentRowsId() fonksiyonu ile filtreli kayıtlarda setValue işleminin yapılması sağlanmıştır.
5Saat değişkenine verilen formatta varsayılan formül atanabilmesinin sağlanmasıSaat değişkenine verilen formatta varsayılan formül atanabilmesi sağlanmıştır.
 “17:02:53” veya DateTimeOffset.Now.AddHours(3).TimeOfDay gibi formüllerle varsayılan değer ataması sağlanabilir.
6Https ile E-imza Kullanılan Yapıda E-İmza Bilgisinin Görüntülenmesinin SağlanmasıHttps ile E-imza kullanılan yapıda E-İmza bilgisinin görüntülenmesi sağlanmıştır.
7Android cihazlardaki web view üzerinde Git tuşunun Enter mantığı ile çalışmasının sağlanmasıAndroid cihazlardaki web view üzerinde git tuşunun enter mantığı ile çalışması sağlanmıştır.
8Designer Üzerinden Genel Aramada Nokta ile Arama Yapılmasının SağlanmasıDesigner üzerinden genel aramada nokta ile arama yapılması sağlanmıştır.
9Excel’den Tabloya Aktarımda Excel Binlik Ayraç Parametresi Açıksa Aktarımın Yapılabilmesinin SağlanmasıExcel’den tabloya aktarımda excel binlik ayraç parametresi açıksa aktarımın yapılabilmesi sağlanmıştır.
10Tablo Değişkeninde Hücrelerde Tab Tuşuna Basarak Kayıt İşlemi Yapıldığında Tablo Formüllerinin Çalışmasının SağlanmasıTablo değişkeninde hücrelerde Tab tuşuna basarak kayıt işlemi yapıldığında tablo formüllerinin çalışması sağlanmıştır.