Size bir telefon kadar yakınız
0 546 967 7613
Dil Seçin
trende
Dil Seçin
trende

1.81 Eylül 2023

Sürümde Yer Alan Yenilikler

Sıra NoTanımAçıklama
1LFLOW db sinde IDPUSERS tablosunda kullanıcı adı sonuna boşluk eklenmemesi isteniyor.IDPUSERS tablosu veri tipi nchar olan kolonların nvarchar’ a çevrilmesi sağlanmıştır.
2Rapor Tasarım Aracında Açılan Pencerelerdeki Listelerin Genişletilebilir OlmasıRapor tasarım aracında açılan pencerelerdeki listelerin genişletilebilir olması sağlanmıştır.
3Tablodaki Onay Kolonu Üzerine Gelindiğinde Tıklanamaz İkonu Gelmemesinin SağlanmasıTablodaki onay kolonu üzerine gelindiğinde tıklanamaz ikonu gelmemesi sağlanmıştır.
4Form içinde Form İşlemi GeliştirmeleriForm içerisinden çıkmadan farklı bir akış ve form başlatma/ ilerletme, rapor görüntüleme özellikleri desteklenmiştir. Video anlatım için tıklayınız.  Form içerisinden form gösterilmesi özelliği ile ilgili kullanım örneği için tıklayınız. Buton değişkeni ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.
5Rolsyn Üzerinden Dış Erişim Linki OluşturmaFormül sihirbazı (rosyln editör) üzerinden dış erişim linki oluşturulması sağlanmıştır. Video anlatım için tıklayınız. Formül sihirbazı üzerinden dış erişim linki oluşturabilmek için desteklenen metotların kullanım örneği için tıklayınız. 
6Rolsyn Üzerinden Olay Görüntüleyici İçerisine Kayıt EklenebilmesiFormül sihirbazı (rosyln editör) üzerinden Olay Görüntüleyici içerisine kayıt eklenebilmesi sağlanmıştır. Video anlatım için tıklayınız. Kayıt eklenebilmesi için desteklenen metodun kullanım örneği için tıklayınız. 
7Kolay Mod Ekranında Çift Tık İşleminin Düzenleme Modunu AçmasıKolay mod ekranında çift tık işleminin düzenleme modunu açması sağlanmıştır.
8Kolay Mod Üzerinden Sorgu Çalıştırma İşlemlerinin KolaylaştırılmasıKolay Mod üzerinden sorgu çalıştırma işlemlerinin kolaylaştırılması sağlanmıştır. Bu çalışma kapsamında;*Sql Bağlantıları için bir klasör oluşturuldu. Connectionu açık bir şekilde tanımlamak yerine tanımlı bağlantılardan seçilerek ilerlenebilir.
String Format ve GetDataSourceData metotları desteklendi.
9Tablodaki Seçili Satırın Seçimini Kaldırma İşleminin AraştırılmasıTablodaki seçili satırın seçimini kaldırmak için; TabloAdı.UnSelectRow() metodu desteklenmiştir. 
10Formül Editörü Üzerindeki Sına Paneli İçin Kaydırma ve Gizleme ÖzelliğiFormül editörü üzerindeki sına paneli için kaydırma ve gizleme özelliği eklenmiştir. Bu çalışmayla birlikte;Dikey kaydırma özelliği desteklenmiş olup; CTRL+ R tuş kombinasyonu ile gizleme sağlanmıştır. Tuş kombinasyonunun çalışması için imlecin gelişmiş mod (rosyln editör) bölümüne odaklanması gerekmektedir. 
11Formül Editörü İçin Font Büyütme/Küçültme ÖzelliğiFormül editörü için font büyütme ve küçültme özelliği eklenmiştir. Bu çalışmayla birlikte;Gelişmiş Mod (rosyln editör) ekranında ctrl ve mouse tekerleği ile ya da ctrl ve (+ ya da -) ile font büyütme küçültme işlemi gerçekleştirilebilmektedir. 
12Tasarım Paneli Üzerinden Modüle Akış Eklemesi Yapılırken Pasif Akışların Listelenmemesinin SağlanmasıTasarım paneli üzerinden modüle akış eklemesi yapılırken pasif akışların listelenmemesi sağlanmıştır.
13Form Görünümlerinin CSS Dosyası Üzerinden DüzenlenebilmesiForm görünümlerinin CSS dosyası üzerinden düzenlenebilmesi sağlanmıştır.  Detaylı bilgi için tıklayınız.
14Visual Studio 2022 Özelleştirilmiş Fonksiyon İçeren Console Test Projesinin ÇalıştırılabilmesiVisual Studio 2022 özelleştirilmiş fonksiyon içeren console test projesinin çalıştırılabilmesi sağlanmıştır.
15Rapor Tasarım Aracında Textbox Özelliklerindeki Değer Listesinin GenişletilmesiRapor tasarım aracında textbox özelliklerindeki değer listesinin genişletilmesi sağlanmış olup tooltip özelliği desteklenmiştir.

Sürümde Yer Alan İyileştirmeler

Sıra NoTanımAçıklama
1Eposta aktivitesinde eposta içeriği hazırlanırken ortala özelliği kullanıldığında, gelen mail mobilde düzgün outlookta sola yaslı şekilde gelmektedir.E-Posta tasarımlarına align özelliği eklenmiştir. E-posta tasarımı oluştururken dikkat edilmesi gereken noktalara; Sıkça Sorulan Sorular Soru 50 de yer verilmiştir.
2Custom Function Visual Studio Proje Adı GüncellemesiÖzelleştirilmiş Fonksiyon oluştururken otomatik verilen isimlendirme düzenlenmiş olup; Visual Studio 2022 üzerinde özelleştirilmiş aktivite ve fonksiyona yazılan test uygulamalarının çalışabilmesi sağlanmıştır. Özelleştirilmiş Aktivite/ Fonksiyon anlatımı ve güncellenen extension dosyası için tıklayınız
3Form Tasarımına Çift Tıklama İle Diyalog Değişkeni Eklenmesinin SağlanmasıForm tasarımına çift tıklama ile diyalog değişkeni eklenmesi sağlanmıştır.
4Rapor Dizaynda Çoklu Tablo Kullanımının HTML Tipli Rapor İçin DüzenlenmesiRapor dizaynda çoklu tablo kullanımının html tipli rapor için düzenlenmesi sağlanmıştır.
5Tabloda Satır Renklendirme İçin TabloAdi.SetAppearance Methodu Kullanıldığında ActiveRowId GüncellenmesiTabloda satır renklendirme için TabloAdi.SetAppearance methodu kullanıldığında ActiveRowId güncellenmesi sağlanmıştır.
6Tablo Değişkeninde Formül İle Tarih Doldurulduğunda Akışın Kaydedilmesinin SağlanmasıTablo değişkeninde formül ile tarih doldurulduğunda akışın kaydedilmesi sağlanmıştır.
7Tablodan Veritabanina Ata Aktivitesinde Ekleme İşleminde = Karakterinin AktarılabilmesiTablodan veritabanina ata aktivitesinde ekleme işleminde eşittir karakterinin aktarılabilmesi sağlanmıştır.