Size bir telefon kadar yakınız
0 546 967 7613
Dil Seçin
trende
Dil Seçin
trende

1.82 Ekim 2023

Sürümde Yer Alan Yenilikler

Sıra NoTanımAçıklama
1Form Butonları Form Yüklendiğinde Üzerinden Gizlendiğinde Üzerimdeki İşler Alanında GözükmemesiForm butonları form yüklendiğinde üzerinden gizlendiğinde üzerimdeki işler alanlarında da gözükmemesi sağlanmıştır. Form yüklendiğinde olayında buton gizleme ihtiyacı olduğu durumda aşağıdaki metot kullanılabilir:Context.SetButtonVisibility(“Buton Adı“, false);
2Anasayfa Üzerimdeki İşler Grid Ayarlarını Kaydet Özelliği EklenmesiAnasayfa üzerimdeki işler gridne işlemler menüsü eklenerek grid ayarlarının kaydedilmesi sağlanmıştır.
3Rolsyn Üzerinden Bildirim Gönderilmesinin SağlanmasıFormül sihirbazı(rosyln) üzerinden bildirim gönderilmesi sağlanmıştır. Detaylı bilgi için tıklayınız.
4Akış Analizi – YönlendirmeAkış içerisindeki kaynakların verimli tüketimini sağlamak amacıyla Analiz özelliği desteklenmiştir. Detaylı bilgi için tıklayınız.
5Akıştaki Yorumların Roslyn Editor ile Ulaşılabilmesi ve Rest Üzerinden GönderilmesiAkış yorumlarının roslyn editör üzerinden LFlowUtils.GetJobComments methodu ile alınması sağlanmıştır. Detaylı bilgi için tıklayınız.
6Akışa girilen yorumları başka bir akıştan çekilebilmesini talep etmektedir.Akışa girilen yorumların başka bir akıştan çekilebilmesi sağlanmıştır. Detaylı bilgi için tıklayınız.
7Rest Servis Tanım Ekranındaki Form Oluştur İşleminin Ekran DüzenlemeleriRest servis tanım ekranında kolay bir şekilde form oluşturmak için kullanılan Form Oluştur butonu içerisindeki ekranlar düzenlenmiştir. Video anlatım için tıklayınız.
8LFlowUtils.ExecuteReport Methodunun Çalışmasının DüzenlenmesiContext üzerinde ExecuteReport metodu eklenmiştir. Herhangi bir parametre göndermeden İşlemler-> Rapor Al mantığında çalışması sağlanmıştır. Diyalog form için de aynı metot kullanılarak diyalog formdaki verilerin raporu alınabilir. Bu çalışma kapsamında;Context.ExecuteReport metodu desteklenmiştir. Aldığı parametreler aşağıdaki gibidir.
RaporId-> Rapor tasarım aracı üzerinden oluşturulan raporun id bilgisidir. Zorunlu bir bilgidir.
AdditionalParameter -> Varsayılan değeri değiştirilmek istenilen ya da ek olarak eklenen parametrelerin dahil edilmesi için kullanılmaktadır. Zorunlu değildir. Herhangi bir parametre gönderilmediğinde formdaki o anki verilerle rapor oluşturulmaktadır. 
attachCommentsReports-> Yorum alanlarının rapora eklenmesi sağlanır. Zorunlu değildir.
9Şablon| Netsis Avans Modülü TasarımNetsis ile entegre çalışan Avans Modülü geliştirmesi yapılmıştır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Sürümde Yer Alan İyileştirmeler

Sıra NoTanımAçıklama
1Rapor Tasarım Aracında Footer Alanında Grid Kullanımının DüzenlenmesiRapor tasarım aracı üzerinden tasarlanan raporlarda footer alanında grid,form ve barkod kullanımı engellenmiştir.
2Roslyn Editor Kod Sınama Sonrası Kopyalama İşleminin DüzenlenmesiRoslyn editor kod sınama sonrası kopyalama işleminin düzenlenmesi sağlanmıştır.
3Tabloya Satır Eklendiğinde Current User Bilgisinin Basılmasının SağlanmasıTabloya satır eklendiğinde current user bilgisinin basılması sağlanmıştır.
4Tablo Değişkeninde Çift Tıklama ile Satırlar Arasında Dolaşıldığında Seçilen Kayıt Değiştiğinde İşleminin Tetiklenmesinin SağlanmasıTablo değişkeninde çift tıklama ile satırlar arasında dolaşıldığında seçilen kayıt değiştiğinde işleminin tetiklenmesi sağlanmıştır.
5IIS Üzerinde 8282 Portu Tanımlı ve IP Adresi Kısmında “*” Olan Senaryo İçin Setup Güncellenmenin DüzenlenmesiIIS üzerinde 8282 portu tanımlı ve IP adresi kısmında “*” olan senaryo için setup güncellenme işlemi düzenlendi.
6Açılır Pencere İkonuna Çift Tıklandığında Tek Pencere Açılmasının SağlanmasıAçılır pencere ikonuna çift tıklandığında tek pencere açılması sağlanmıştır.
7Üzerimdeki İşler Listesi Özel Alan Kolonu için Tarih Formatı DüzenlemesiÜzerimdeki işler listesi özel alan kolonu için tarih formatı düzenlemesi yapılmıştır.
8Özel Akış Raporlarında Tarih Filtresi DüzenlenmesiÖzel akış raporları için tarih filtresi düzenlemesi yapılmıştır.
9Form Yetkilendirmelerinde Hiyerarşik Olarak 1 Üst Amir Yetkilendirilip Sornasında Değiştirildiğinde İşlerin DüzenlenmesiForm yetkilendirmelerinde hiyerarşik olarak 1 üst amir yetkilendirilip sonrasında amir değiştirildiğinde mevcut işlerin “İş Değiştir” özelliğiyle taşınması sağlandı. Bu çalışma kapsamında hiyerarşi ekranına “İş Değiştir” butonu eklendi.Örnek kullanım senaryosu:1) A -> B şeklindeki bir üst hiyerarşiye bağlı formda iş başlatılır
2) A kullanıcısı ile iş başlatılır, 2. forma gelince işten çıkılır ve Üst amiri olan B değiştirilerek C yapılır.
3İş Değiştir butonuna basılır ve eski kullanıcı B yeni kullanıcı kısmına C seçilir.
4) Artık işler C kullanıcısı üzerindedir ve ilerletilebilir.