Size bir telefon kadar yakınız
0 546 967 7613
Dil Seçin
trende
Dil Seçin
trende

2.27 Ocak 2022

Anasayfa » 2.27 Ocak 2022

Sürümde Yer Alan Yenilikler

Sıra NoTanımAçıklama
1Firma kartı içerisinde adres pinleme işleminin otomatik olarak yapılması talep edilmektedir.Firma kartına adres eklendiğinde adres pinleme işleminin otomatik yapılabilmesi sağlanmıştır. Detaylar için tıklayınız.
2E-posta adresinin sistemde tek girilmiş olmasını kontrol eden bir parametre eklenmesi talep edilmektedir.E-posta adresinin sistemde tek girilmiş olmasını kontrol eden 66. “E-posta adreslerinin aynı girilmesinin engellenmesi” parametresi eklenmiştir. Ek olarak Parametre aktif açık olduğunda kişi ve firma kartları için e-posta adres kontrolü yapılmaktadır.
3Bildirimler Rest üzerindeki işlemlerde kuralların işlenip destek, teklif, görev, aktivite ve görev için desteklenmesi.Bildirim kurallarında Mobil bildirim seçeneğinin işaretlenmesi ile bildirim kurallarının işlenip Teklif, Destek Kayıtları, Aktivite, Fırsat, Görev için ekle, sil, güncelle işlemlerinde mobilden işlem yapıldığında bildirim alınması sağlanmıştır.
4Çoklu kullanıcı girişi yapıldıktan sonra Logo Crm uygulamasındaki kayıt girişlerinde IIS hataları alınmaktadır.Çoklu kullanıcı girişi yapıldıktan sonra Logo Crm uygulamasındaki kayıt girişlerinde IIS hatasının alınmaması sağlanmıştır. Detaylı bilgi için tıklayınız.
5Teklif kopyalama ve teklif kalemi kopyalama işlemlerinde performans iyileştirilmesiTeklif kopyalama ve teklif kalemi kopyalama işlemlerinde performans iyileştirilmesi sağlanmıştır. 
Kolonlama İşlemi Kazanılan Süre
1. İşlemde        % 63
2. İşlemde        % 68
3. İşlemde        % 70
4. İşlemde        % 70
5. İşlemde        % 67
6Mail gönderim yapısının beklemeden asenkron işlem olarak sağlanmasıMail gönderim yapısının son kullanıcı dosya ekli maillerdeki bekleme süresinin minimuma düşürülmesi ve asenkron bir yapıya dönüştürülmesi sağlanmıştır. 
 Detaylı bilgi için tıklayınız.
7Teklif giriş ekranıda “Sevkiyat adresi kodu” alanı olmaması talep edilmekteTeklif giriş ekranında “Sevkiyat adresi kodu” alanı kaldırılmıştır istenirse model editörde MT_Proposals_Detailview’den tekrar eklenebilir.
8Herhangi bir modülde yeni kayıt modundayken “Yorumlar” tabının görünmemesi gerekiyor.Herhangi bir modülde yeni kayıt modundayken “Yorumlar” tabının görünmemesi, kayıt kaydedildikten sonra görünmesi sağlanmıştır.
9Kişiler listview ekranında ERPID ve ERPKod kolonları olmaması talep edilmektedir.Kişiler listview ekranında ERPID ve ERPKod kolonlarının default ekli gelmemesi sağlanmıştır.
10Ön Değer ve Ek Alan ekleme – silme – düzenleme işlemlerinde alan güncellemesinin yapılmasıÖn Değer ve Ek Alan ekleme – silme – düzenleme alan menüsü içerisinde liste ekranlarında işlem butonu altına “Bellek yenile” butonu getirildi. 

Sürümde Yer Alan İyileştirmeler

Sıra NoTanımAçıklama
1Risk limiti kontrolleri teklifi kaydederken doğru senaryoda çalışmıyorTiger ERP cari ekranı – risk kriter bilgileri sekmesinde hiçbir risk tipine göre takip yapılmadığı durumda, Logo CRM de risk kontrolüne girmemesi sağlandı. 
2Birden fazla dock panel eklenirken doğru sırada eklemiyor.Birden fazla dock panel eklenirken doğru sırada eklenmesi sağlanmıştır.
3Konfigürasyon ayarları LogoCRMWizard da IIS website DefaultWebSite dışında ve domain ekli ise lisans bilgilerini okumuyor.Konfigürasyon ayarları LogoCRMConfigWizard da IIS website DefaultWebSite dışında ve domain ekli ise lisans bilgilerinin okunması sağlanmıştır.
 Detaylı bilgi için tıklayınız.
4Teklif menüsünde kritere bağlı olarak otomatik yapılan aşama değişikliği tarihçe alanına hatalı yazılmaktadır.Teklif menüsünde kritere bağlı olarak otomatik yapılan aşama değişikliğinin tarihçe alanına doğru yazılması sağlanmıştır.
5Teklif giriş ekranıda “Detaylar” tabında “Toplam miktar” alanı kaldırılması talep edilmekteTeklif giriş ekranı “Detaylar” tabında “Toplam miktar” alanının kaldırılması sağlanmıştır.
6Herhangi bir liste ekranında arama veya filtreleme yapıldığında kayıt sayısı güncellenmemektedir.Herhangi bir liste ekranında arama veya filtreleme yapıldığında sol alt köşede güncel kayıt sayısının gösterilmesi sağlanmıştır.
 Paylaşımlar ekranında ikinci search işleminde kayıt sayısı güncellenmektedir.
7IIS üzerinden 443 portu ile https tanımlaması yapıldığında Config Wizard konfigürasyon lisans adımında hata vermektedir.IIS üzerinden 443 portu ile https tanımlaması yapıldığında Config Wizard konfigürasyon lisans adımında hata vermesi giderilmiştir.
8Teklife ürün ekle butonu ile ürün eklendiğinde Döviz Türü ve Birim Fiyat alanları boş gelmektedir.Teklife Ürün Ekle butonu ile ürün eklendiğinde Döviz Türü ve Birim Fiyat alanlarının dolu gelmesi sağlanmıştır.
9Admin olmayan kullanıcı teklif kaydı üzerinden e-posta gönderimi yaparken doküman eklediğinde IIS hatası alınmaktadır.Admin olmayan kullanıcı teklif kaydı üzerinden e-posta gönderimi yaparken doküman eklediğinde IIS hatasının alınmaması sağlanmıştır.
10Ürün fiyat kartındaki döviz türü teklife hatalı gelmektedir.Ürün fiyat kartındaki döviz türünün teklife ürün ekleme ekranlarında doğru gelmesi sağlanmıştır.
11Teklif durumu satış olan kayıt seçilerek İşlemler>Erp>sevkiyat özeti seçeneğinde iis hatası alınmaktadır.Teklif durumu satış olan kayıt seçilerek İşlemler>Erp>sevkiyat özeti seçeneğinde iis hatasının alınmaması sağlanmıştır.
12Logo Crm Outlook Add-In üzerinden ilişkilendirilen mail için ‘Yanıtla’ yapıldığında ‘Kime’ alanına mail adresi gelmemektedir.Logo Crm Outlook Addin üzerinden ilişkilendirilen mail için ‘Yanıtla’ yapıldığında ‘Kime’ alanına mail adresinin gelmesi sağlanmıştır.
13Admin olmayan kullanıcı teklifler menüsündeki hızlı ürün ekleme butonu ile ürün eklenmek istediğinde ürünler sayfası boş gelmektedir.Admin olmayan kullanıcı teklifler menüsündeki hızlı ürün ekleme butonu ile ürün eklenmek istediğinde ürünler sayfasının dolu gelmesi sağlanmıştır.
14Admin olmayan kullanıcılara E-postalar rolü verilmemesine rağmen bölümler altından e-postalar menüsüne erişim sağlanabilmektedir.Admin olmayan kullanıcılara E-postalar rolü verilmediğinde Bölümler altından e-postalar menüsünün görüntülenmemesi sağlanmıştır.
15Döviz Türü Satırlar için Fiyatlandırma Dövizi seçilmesine rağmen teklif Tiger ERP uygulamasına aktarıldığında dövizli satırlar TL olarak aktarılmaktadır.Döviz Türü Satırlar için Fiyatlandırma Dövizi seçilip teklif,  Tiger ERP uygulamasına aktarıldığında döviz türlerinin doğru aktarılması sağlanmıştır.
16Teklif kaydı üzerinden rapor alındıktan sonra satışa çevrilmek istendiğinde öncelikle ana kayıt kaydedilmelidir uyarısı alınmaktadır.Teklif kaydı üzerinden rapor alındıktan sonra satışa çevrilmek istendiğinde öncelikle ana kayıt kaydedilmelidir uyarısının alınmaması sağlanmıştır.
17Kullanıcı günlükleri içerisinde giriş çıkış bilgileri görüntülenmektedir.Kullanıcı günlükleri içerisinde giriş çıkış bilgilerine ek olarak ekleme, silme ve düzeltme kayıtlarının da gösterilmesi sağlanmıştır.