Size bir telefon kadar yakınız
0 546 967 7613
Dil Seçin
trende
Dil Seçin
trende

2.29 Şubat 2022

Anasayfa » 2.29 Şubat 2022

Sürümde Yer Alan Yenilikler

Sıra NoTanımAçıklama
1Kişiler menüsünde cinsiyet seçeneği olması talep edilmektedir.Kişiler menüsünde cinsiyet seçeneği olması sağlanmıştır.
2Aktiviteler içerisindeki ilişkili alanlar menüsünde ekle butonu olması talep edilmektedir.Aktiviteler içerisindeki ilişkili kayıtlar fırsat, teklif, dokümanlar, satış temsilcileri ve diğer kişiler ekranında ekle butonunun olması sağlanmıştır.
3Ekstra alan tanımlarında lookup kolonlar alanında kolon silme butonu bulunmamaktadır.Ekstra alan tanımlarında lookup kolonlar alanında kolon silme butonu eklenmiştir.
4Logo Crm 64 Bit olarak kurulması rağmen Config Wizard tüm uygulama havuzları için 32 bit çalışma parametresini aktif etmektedir.Config Wizard tüm uygulama havuzları için 32 bit çalışma parametresini aktif edilmemesi sağlandı.
5Tekfli gridine + butonuna tıklandığında ürün eklenmekte ama arama yapılamamaktaTeklif grid yapısına ürün arama ve silme butonları eklenmiştir.
6Teklif menüsünde Satır Türü ve No alanının kolon görünümünde gizlenebilmesi ve genişliğinin ayarlanabilmesi istenmektedir.Teklif menüsünde Satır Türü ve No alanının kolon görünümünde gizlenebilmesi ve genişliğinin ayarlanabilmesi sağlanmıştır. Teklif ürün satırında ‘Teklife İndirim Ekle’ ve ‘Teklife Ürün Ekle’ seçenekleri kaldırıldı ve teklif ürün ekleme ekranın üst kısma buton şeklinde eklenmesi sağlanmıştır.
7Mobil cihaz üzerinden tarayıcı ile giriş yapıldığında butonlar ekrana sığmamaktadır.Mobil cihaz ile Logo CRM web arayüzüne giriş sağlandığında menü içerikleri ve butonların ekrana sığması sağlanmıştır.
8Firma ilişkili kayıtlar içerisindeki ‘Yetkililer’ alanına ‘Bağlantı’ ve ‘Bağlantıyı Kaldır’ butonlarının eklenmesi talep edilmektedir.Firma ilişkili kayıtlar içerisindeki ‘Yetkililer’ alanına ‘Bağlantı’ ve ‘Bağlantıyı Kaldır’ butonları, ‘Yeni Kayıt’ için + butonunun eklenmesi sağlanmıştır.
9Teklif oluşturulurken firma seçildiğinde kişi kartı yerine firma satış temsilcisinin ön değer olarak gelmesi talep edilmektedir.Teklif oluşturulurken satış temsilcisinin öndeğer gelmesi için CRM uyarlama kontrol aracı, sistem tercihleri 67. parametre “Teklif kaydında satış temsilcisi öndeğer olarak firma/kişi kartından gelmesi.” eklenmiştir. Parametredeki seçim Firma Kartı ise firma satış temsilcisi varsa onu getirmesi yoksa boş getirmesi, Kişi Kartı seçilirse kişi satış temsilcisi varsa onu getirmesi yoksa boş getirmesi sağlanmıştır.
10Teklif içerisindeki kur bilgisi güncellendiğinde satırda kaydetme işlemi yapılmadan alt toplamların güncellenmesi talep edilmektedir.Teklif içerisindeki kur bilgisi güncellendiğinde satırda kaydetme işlemi yapılmadan alt toplamların güncellenmesi sağlanmıştır.
11Exchange Rate Service çalıştığında kur yayınlanmayan gün için Event log içerisinde detaylı bilgi yazılması talep edilmektedir.Exchange Rate Service çalıştığında kur yayınlanmayan gün için Event log içerisinde detaylı bilgi yazılması sağlanmıştır.
12Yatay kaydırma çubuğu aktifse, dikey kaydırma çubuğu kullanılmadan ekranda görüntülenebilmesi talep edilmektedir.Yatay kaydırma çubuğu aktifse, dikey kaydırma çubuğu kullanılmadan ekranda görüntülenebilmesi sağlanmıştır. CRM uygulama kontrol aracı sistem tercihleri 068. parametresinde “Liste ekranlarında yüksekliğin otomatik ayarlanması” parametresine bağlı olarak çalışmaktadır.
13CRM uygulama kontrol aracı üzerinden, IIS üzerindeki uygulama ve ‘pool identity’ değerlerinin tek ekrandan atanmasının sağlanması.CRM uygulama kontrol aracı üzerinden, IIS üzerindeki uygulama ve ‘pool identity’ değerlerinin tek ekrandan atanması için IIS Ayarları ekranı eklenmiştir.
 Detay bilgi için tıklayınız.
14Model Editor üzerinde alanlar için “CaptionLocation” ‘default’ yerine ‘Top’ olması talep edilmekteModel Editor üzerinde alanlar için “CaptionLocation” ‘default’ yerine ‘Top’ olması sağlanmıştır.

Sürümde Yer Alan İyileştirmeler

Sıra NoTanımAçıklama
1Çoklu Lookup seçmeli değer türünde ekstra alan ekledikten sonra ilgili menü (BO) üzerinde kayıt açılırken “Index was outside the bounds of the array” uyarısı alınmaktadır.Çoklu Lookup seçmeli değer türünde ekstra alan ekledikten sonra ilgili menü (BO) üzerinde kayıt açılırken “Index was outside the bounds of the array” uyarısının alınmaması sağlanmıştır.
2ExchangeRateService uzun süre aktif kaldığında yayınlanan son kurdan bir önceki güne ait kur bilgisini getirmektedir.ExchangeRateService uzun süre aktif kaldığında yayınlanan güncel kur bilgisinin getirilmesi sağlanmıştır.
3Tanımlı satış fiyatı olmayan ürünler için teklif ürün döviz türü alanında ön değer tanımlaması çalışmamaktadır.Tanımlı satış fiyatı olmayan ürünler için teklif ürün döviz türü alanında ön değer tanımlamasının çalışması sağlanmıştır.
4Teklif üzerinde masraf girilen ürünün birim fiyatı 0 ise teklif kaydedilirken “Veri tabanına bağlanırken bir hata oluştu. Lütfen sistem yöneticiniz ile görüşün.” uyarısı alınmaktadır.Teklif üzerinde masraf girilen ürünün birim fiyatı 0 ise teklif kaydedilirken “Veri tabanına bağlanırken bir hata oluştu. Lütfen sistem yöneticiniz ile görüşün.” uyarısının alınmaması sağlanmıştır.