Size bir telefon kadar yakınız
0 546 967 7613
Dil Seçin
trende
Dil Seçin
trende

2.31 Nisan 2022

Anasayfa » 2.31 Nisan 2022

Sürümde Yer Alan Yenilikler

Sıra NoTanımAçıklama
1Lookup liste ekranında öndeğer olarak görünür parametresi aktif edildiğinde anlık değer gelmemektedir.Ekstra alanların liste ekranlarında anlık değerlerinin gösterilmesi için liste görünümlerde anlık değeri göster işaretlendiğinde değerlerin gelmesi sağlanmıştır.
2Kolon ekleme grid üzerinden yapılabilmeliKolon eklemek için grid üzerine ‘Kolon seçimi seçeneği eklenmiştir’, açılan alan seçimi ekranından istenilen kolon grid üzerine sürüklenmelidir.
3Seçili entegrasyon setine göre seçmeli değer alanların dinamik olarak filtrelenebilmesi talep edilmektedir.Seçili entegrasyon setine göre seçmeli değer alanların dinamik olarak filtrelenebilmesi sağlanmıştır. Detay bilgi için tıklayınız.
4Netsis ERP cari kaydı içerisindeki plasiyerin firma senkronizasyonu yapıldığında Logo CRM firma satış temsilcisi alanına aktarılması talep edilmektedir.Netsis ERP cari kaydı içerisindeki plasiyerin firma senkronizasyonu yapıldığında Logo CRM firma satış temsilcisi alanına aktarılması sağlanmıştır.
5Firma excel aktarım işleminde firma unvan alanına göre mükerrer kontrolü yapılması talep edilmektedir.Firma excel aktarım işleminde firma unvan alanına göre mükerrer kontrolü yapılması sağlanmıştır. Detay bilgi için tıklayınız.
6Departmanlar için toplu kullanıcı ekleme özelliği talep edilmektedir.Departmanlar için toplu kullanıcı ekleme özelliği sağlanmıştır.
7Liste ekranlarında arama işlemlerinde varsayılan olarak ile başlar parametresi kullanılabilmesi talep edilmektedir.Liste ekranlarında arama işlemlerinde varsayılan olarak ile başlar parametresi kullanılabilmesi Genel>Tercihler>Genel menüsündeki Arama Modu (Contains, Starts with) seçenekleri ile yapılabilmesi sağlanmıştır. 
8Firma ekranında yeni kişi eklenirken kişi rolü seçilmemesine rağmen CRM>ERP senkronizasyonunda ERP kaydındaki ilgili kişi bilgisi silinmektedir.Firma ekranında yeni kişi eklenirken kişi rolü seçilmediğinde CRM>ERP senkronizasyonunda ERP kaydındaki ilgili kişi bilgisini silmemesi sağlanmıştır. Logo CRM’ den firma temsilcisi 1-2-3 alanları ve bu temsilcilerin e-posta alanları boş ise  Tiger ERP ‘ye aktarılması engellenmiştir.
9Detay ve Liste ekranlarında geri butonun daha belirgin bir şekilde görülmesi talep edilmekteDetay ve Liste ekranlarında geri butonun daha belirgin bir şekilde görülmesi sağlanmıştır.
10Firma işlemler -> ERP -> ‘ERP firması cari hareket dökümü’ yüklenirken tüm ekstreler yüklemeden içinde bulunan ayın başlangıç ve bitiş tarihi gelmesi talep edilmekteFirma işlemler -> ERP -> ‘ERP firması cari hareket dökümü’ yüklenirken tüm ekstreler yüklemeden mevcut bulunan ayın gelmesi ve sonrasında  başlangıç ve bitiş tarihi gelecek şekilde düzenlenmesi sağlanmıştır.
11Aktivite tekrarlama tarihine göre tekrarlı aktivite oluşturması parametreye bağlanması talep edilmekteAktivite tekrarlama tarihine göre aktivite oluştur parametresi, aktivite detay ekranına eklenmiştir. Aktivite liste ekranında kayıtlar görüntülenmiyorsa işlemler->kullanıcılar seçiminde aktivite oluşturan kaydı seçmeniz gerekir.
12Yakınımdakiler detay ekranına sonuçlanmamış tüm destek kayıtlarını görüntülenmesi talep edilmektedir.Yakınımdakiler detay ekranında ‘Sonuçlanmamış destek kayıtlarım’ ve ‘Sonuçlanmamış destek kayıtları (tümü)’ adında seçenekler eklenmiştir.
13Sistem Tercihleri içerisindeki 68. parametre aktif edilerek yatay scroll kullanıldığında sayfa altında oluşan boşluğun daha az olması istenmektedir.Sistem Tercihleri içerisindeki 68. parametre aktif edilerek yatay scroll kullanıldığında sayfa altında oluşan boşluğun daha az olması sağlanmıştır.
14Aktivite görünümlerindeki kullanıcı seçiminin takvim menüsünde olduğu gibi işlemler menüsünden yapılması talep edilmektedir.Aktivite görünümlerindeki kullanıcı seçiminin takvim menüsünde olduğu gibi işlemler menüsünden yapılması sağlanmıştır.
15Aktivite Takvim görünümde takvim üzerinde aktivite kayıtlarının görüntülenmesi talep edilmekteAktivite Takvim görünümde takvim üzerinde aktivite kayıtlarının görüntülenmesi sağlanmıştır.
16Aktivite görünüm varyantlarının düzenlenmesiAktivite detay görünüm ekranında bulunan görünüm varyantların (Aktiviteler, Aktiviteler-Bugün, Aktiviteler-Yarın, Aktiviteler-Bu Hafta ve Takvim) düzenlenmesi sağlanmıştır.
17Excel ‘den Aktar ekranın küçültülmesi talep edilmekteExcel ‘den Aktar ekranının küçültülmesi sağlanmıştır.
18Teklif ERP tabında “Döviz türü satırlar: İşlem dövizi” olarak seçildiğinde teklife eklenen ürünün döviz türünün değiştirilebilir olması talep edilmektedir.Teklif ERP tabında “Döviz türü satırlar: İşlem dövizi” olarak seçildiğinde “71.Tiger/Go entegrasyonu aktifken işlem dövizi seçildiğinde döviz türü ve fiyat ERP’ den okunsun”. parametresine bağlı olarak, teklife eklenen ürünün döviz türünün değiştirilmesi sağlanmıştır.

Sürümde Yer Alan İyileştirmeler

Sıra NoTanımAçıklama
1Dışarı aktar işlemi yapıldığında ekstra alanlarda seçili olan değer tüm ekstra alan kayıtlarında aynı olmaktaDışarı aktar işlemi yapıldığında ekstra alanlarda seçili olan değerlerin kayıtlara doğru aktarılması sağlanmıştır.
2Lookup text alanlarda sorgu sonucu boş dönmesine rağmen liste görünüm ve detay görünüm üzerinde veri görüntülenmektedir.Lookup text alanlarda sql sorgu sonucu boş döndüğünde liste görünüm ve detay görünüm üzerinde veri görüntülenmemesi sağlanmıştır.
3Sistem Tercihleri 7.parametre listeview görünüm çalışmamaktadır.Sistem Tercihleri 7. ListView görünümü parametresinin çalışması sağlanmıştır.
4Aktiviteler menüsünde yeni bir aktivite oluşturulduğunda “etkinlik oluştur” butonu işaretli ise konu alanı dolu olmasına rağmen zorunlu alan uyarısı vermektedir.Aktiviteler menüsünde yeni bir aktivite oluşturulduğunda “etkinlik oluştur” butonu işaretli ise konu alanı dolu olduğunda zorunlu alan uyarısının alınmaması sağlanmıştır.
5Pasif duruma getirilen satış temsilcisi kayıt içerisinde kaydın Oid bilgisi ile görüntülenmektedir.Pasif duruma getirilen satış temsilcisinin kayıt içerisinde kaydın Oid bilgisi ile görüntülenmemesi sağlanmıştır.
6Harita üzerindeki check-in için verilen öndeğer tanımı çalışmamaktadır.Harita üzerindeki check-in için verilen öndeğer tanımının çalışması sağlanmıştır.
7Durumu satış olan teklif kaydının içerisindeki seçili satış temsilcisi pasif edilmişse kayıt açılırken IIS hatası alınmaktadır.Durumu satış olan teklif kaydının içerisindeki seçili satış temsilcisi pasif edilmişse kayıt açılırken IIS hatasının alınmaması sağlanmıştır.